מגזין אוסטרליה לעסקים - מרץ 2020

מגזין מספר 1

זוהתה החולה הראשונה בשוק בהואן

זוהתה (כנראה!) חולת הקורונה הראשונה - מוכרת שרימפסים בשוק בהואן.


היא החלה להרגיש רע לראשונה ב- 10 לדצמבר 2019. נדרשו כמה ביקורים למרפאות שונות, ועוד כשבועיים של עבודה בשוק ההומה, כדי שהמערכת תבין שיש להכניס אותה להסגר.
זוהה גם רגע כניסת הוירוס לאוסטרליה, טיסה 321 מגונזאו שבסין ב-19 בינואר בשנה. החולה, גבר בן 58 שהגיע מהואן הגיע למרפאה המקומית לאחר שחש ברע. נוסעים נוספים הגיעו מסין בימים שלאחר מכן והפיצו עוד יותר את הוירוס. נכון להיות, ה-31 למרץ, 

הדולר האוסטרלי התרסק לשיא שלילי של 18 שנה והגיע, נכון ל- 19 למרץ, על 55 סנט אמריקאי לדולר, מאז עלה מעט ל- (נכון ל-31 במרס 2020 הוא עומד על 0.62 דולר). בניסיון לתמוך בכלכלה הנואשת, הממשלה הכריזה על חבילת סיוע של 130 מיליארד דולר לעסקים ולעובדים.

אוסטרליה מתחילה גם היא להיכנס לסגר כאשר תושבי New South Wales, המחוז שכולל בתוכו גם את סידני, הכריז על קנסות כבדים של עד 11,000 דולר או 6 חודשי מאסר למי שיפר את הוראות הסגר.

מי שאינו תושב קבע באוסטרליה לא יכול להיכנס למדינה וגם תושבי המדינה מאותגרים במציאת דרך פתוחה כאשר חברת התעופה הלאומית, קאנטאס, הפסיקה את כל טיסותיה הבינלאומיות.

הרשויות האוסטרליות משתמשות אף הן בטכנולוגיית איכון סלולרי כדי לאכוף את הוראות הבידוד. הודעות סמס מהרשויות לא מוגבלות רק לישראלים וכך גם הקנסות העומדים על 1,000 דולר אוסטרלי למפר הוראות בידוד.

 

ונייר טואלט... חסר גם באוסטרליה. נייר יש אבל החנויות לא מספיקות למלא את המחסנים בזמן המוגבל שמותר להן לפרוק סחורה. הרשויות באוסטרליה הוציאו היתרים מיוחדים לחנויות, גם בערים, לפרוק סחורה בכל שעות היממה כדי לאפשר עמידה בדרישות.

ויש כאלה שהחליטו לפעול, שני גברים צולמו גונבים נייר טואלט ממחסני חנות.

למסחר בשוק המניות האוסטרלי, בהנחה מיוחדת לקוראי מגזין אוסטרליה, התחברו לאינטראקטיב ברוקרס כאן

men stole toilet paper.JPG