• Ruth Palmon

שלוש מחשבות ושני אירועים: 25-12-21 

רות פלמון - 25 דצמבר 2021


שלוש מחשבות ממני

'אלת המזל חשובה מאוד, אבל כשהיא דופקת לך בדלת – עדיף שלא תהיה בדיוק בשירותים'

שלמה אליהו

(מתוך ראיון עם יוסי ורדי בכלכליסט).

היקום ממטיר עלינו ניצוצות של הזדמנויות, בכל מקום ובכל זמן.

בכל פעם זה נראה קצת אחרת, אבל זו הזדמנות שניתן לקחת בשתי ידיים ולשנות את עולמך ועולמות רבים אחרים.

וכדי לקחת את ההזדמנויות האלה, צריך להיות מוכן לקראתן:

1. להבין בדיוק להיכן אני רוצה ללכת. האם ההזדמנות מתאימה ומקדמת אות למטרה? אם כן, נהדר. אם לא, חבל על האנרגיה והזמן.

2. לצמוח, ללמוד ולגדול להיות האדם שאני צריכה להיות כדי לממש את ההזדמנות הזו.

חושבת על לא מעט הזדמנויות שפספסתי, שהייתי צריכה ויכולה להרים.

ויש גם כאלה שכן. כמו ההנפקה הראשונה שליוויתי באוסטרליה שהייתה מלווה בהרבה חששות ואי וודאות והיוותה שער לעולם חדש ומופלא שבו אני עוסקת היום.

הנפקה שנכנסתי אליה במלוא הכוח והעוצמה, למרות שלא ידעתי מי ומה, ולמדתי וגדלתי להיות האדם שמלווה הנפקות כאלה בהצלחה תוך כדי התהליך.

עם מחירים יקרים, עם חוסר וודאות ופחדים. אבל בעקשות אל עבר המטרה.

מוזמנים לחלוק הזדמנויות שקידמתם. מסקרן אותי לשמוע מה בכם איפשר את המימוש.

2."הדרך היחידה לשמור על הבריאות היא לאכול את מה שאינך רוצה לאכול לשתות את מה שאתה לא אוהב לשתות ולעשות דברים שהיית מעדיף לא לעשות" מארק טווין

אמירה איומה בעיני.

בתקופה שבה יותר מאי פעם השפע מוביל אותנו. השפע לאכול מה וכמה שרוצים, בעולם המערבי רק שלח יד וקבל איזה אוכל שתרצה ומיד. השפע לשתות מה וכמה שרוצים, בעולם שבו לכל אדם בעולם המפותח יש גישה למים נקיים (ולקפה כמובן!) השפע לעשות מה שרוצים עם גופינו, כשהזמן הפנוי נמצא בשיא כל הזמנים ומכוני כושר (וקרוספיט) נמצאים בהישג יד מבחינת נגישות ומחיר.

דווקא היום, בעולם השפע הזה, אנחנו פועלים מתוך חוסר.

אוכלים על פי רשימת איסורים ארוכה, או לחילופין בריאותינו לא תקינה כי מעמיסים על הגוף סוכר ומזון מעובד. שותים שטויות ומזרימים סוכר ישר לדם. הולכים בסבל רב להתאמן, אם בכלל.

ומה הפתרון בעיני? לחזור לשורשים, מתוך השפע שסובב אותנו לבחור את מה שנכון לגוף שלנו שהתעצב אבולוציונית לאורך הזמן ולא התאים את עצמו לעולם המודרני. כי חיות בר שנחשפות לשפע של אוכל לא משמינות, הן מתרבות, הגוף שלהן יודע לצרוך בדיוק מה שצריך. להבין שהשפע הוא בהסתפקות בטבעי, והמזון המעובד או הסוכר הם המחסור. זה דורש תקופה קצרה של גמילה פיסית ממש, אבל מהר מאד הגוף והמוח משגשגים עם התזונה. ולבחור להתאמן. אימון שממלא את הנשמה ואת הלב, ואת הגוף כמובן. משהו קהילתי, מחויך, מאתגר בדיוק במקומות הנכונים. אצלי זה קרוספיט שמחייך אותי כבר שנים, וכל אחד והפעילות האהובה עליו.

לחזור לעולם של שפע, מתוך בחירה - שלנו ועבור עצמנו ולא כזו שהתעצבה על ידי התאגידים והסביבה.

3. "Water does not resist. Water flows. When you plunge your hand into it, all you feel is a caress. Water is not a solid wall, it will not stop you. But water always goes where it wants to go, and nothing in the end can stand against it. Water is patient. Dripping water wears away a stone. Remember that, my child. Remember you are half water. If you can't go through an obstacle, go around it. Water does."

Margaret Atwood

המים לא מתנגדים, המים זורמים. כאשר את טובלת את ידך במים, כל שתרגישי הוא ליטוף. מים אינם קיר מוצק, הם לא יעצרו אותך. אבל מים תמיד מגיעים למקום אליו הם רוצים להגיע ודבר לא יעצור אותם. מים הם סבלנות, מים מטפטפים ישחקו אבן. זכרי זאת, ילדתי, זכרי שאת חצייך מים. אם אינך יכולה לעבור דרך מכשול, לכי סביבו. כך מים עושים.


יש משהו במים לתפיסתי, שמחובר לנשיות. הרכות, העוצמה. יש בזה קסם ויופי.

שני אירועים


Those little known monopoly rules could change your life!

(or, at least, the way you play the game...)

"This, sadly, is wrong as according to the official rules: “A player landing on this place does not receive any money, property or reward of any kind. This is just a ‘free’ resting place.”

https://www.news.com.au/technology/home-entertainment/gaming/monopoly-rules-no-one-knows-about-and-how-to-win/news-story/b8442dc788403354e13c473b9471f4ee


Some really exciting news for all those that fell in love with Tolkin!

“In a hole in the ground, there lived a hobbit”, Tolkien famously wrote all those years ago – and 20 years after his vision came to life on the big screen, fans can wander through the gloriously detailed hobbit village, and even wander up to the door of Bilbo Baggins’ (and later Frodo’s) home.

https://www.news.com.au/travel/destinations/new-zealand/lord-of-the-rings-new-zealand-trip-has-something-for-everyone/news-story/20b577aaac610451e4520a2ef2182a97


4 views0 comments

Recent Posts

See All

שלוש מחשבות ושני אירועים מהעולם: 15 ינואר 2022

רות פלמון - 15 ינואר 2022 שלוש מחשבות ממני שבת בבוקר ב CrossFit-Herzliya - Gorilla Fitness Center. מגרש חנייה מלא. צעירים בני 20 ששועטים קדימה במבט נחוש. אמהות לתינוקות שמניחות לרגע את התינוק לישון בע

שלוש מחשבות ושני אירועים מהעולם: 8 ינואר 2022

רות פלמון - 8 ינואר 2022 שלוש מחשבות ממני יציאה מחוץ לאזור הנוחות. בשנים האחרונות, הופכת את היציאה מאזור הנוחות לאזור נוחות חדש. והפעם פיסית, סדנת נשימות ואמבטיית קרח בקרוספיט הרצליה עשיתי את הסדנה הז

שלוש מחשבות ושני אירועים:1 ינואר 2022

רות פלמון - 1 בינואר 2022 שלוש מחשבות ממני 1. “השפע לא קורה לך, אתה קורא לו.” (לא יודעת מה המקור, מי שמכיר, אשמח אם תחכימו אותי). תודעת שפע היא הידיעה שמה שקורה שסביבי, קורה מן השפע. מה שמקבלת מהעולם